Ferrari LaFerrari’yi hak edebilmek için önce Ferrari F12berlinetta satın aldı

Filipinler’de bir Ferrari tutkunu sınırlı sayıda üretilecek LaFerrari’nin olası müşteri listesine girebilmek için önce Ferrari F12berlinetta satın aldı.

LaFerrari

LaFerrari

Aynı zamanda Filipinler’de satılan ilk F12berlinetta da olan bu süperspor için yaklaşık 32.9 milyon peso ( 753.000 ABD Doları) ödeyen Ferrari tutkunu böylece garajındaki Ferrari sayısını beşe çıkarmış.

Ülkedeki tek Ferrari distribütörü olan Autostrada Motore’nin TopGear.ph’ye yaptığı açıklamaya göre, sadece “çok özel Ferrari müşterilerinin” LaFerrari talep etme haklarının bulunduğu ve bu gizemli Filipinli müşterinin kriterlere uygun hareket ederek 499 kişi arasına girmeye çalıştığı öğrenildi.

Üretim miktarı 499 adetle sınırlı LaFerrari, şu anda markanın en pahalı modeli durumunda. Ferrari’nin 1984′ten bu yana 10 yılda bir, sınırlı sayıda üretim için geliştirdiği modeller arasında yer alan LaFerrari’nin adı, bizzat şirketin Başkanı Luca di Montezemolo tarafından konulmuştu.

Daha önceki özel modellerde olduğu gibi Ferrari, bu araç için de dünya çapında titiz bir araştırma yaparak “satın almasını uygun bulduğu” yaklaşık 500 kişi seçmiş. Kriterler arasında alıcının, garajında 3 ya da 5 tane Ferrari bulunan sadık müşteri olması, bu işi ticarete dönüştürmemesi gibi kriterler var. Bununla birlikte yaklaşık 700 kişinin bu otomobil için başvurduğu belirtilirken, belirlenen sayının üzerine çıkılmayacağı ısrarla belirtiliyor.

Ferrari-F12berlinetta

Ferrari-F12berlinetta

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~