En ulaşılabilir Peugeot 208 Türkiye pazarında

Peugeot’nun B sınıfındaki başarılı oyuncusu 208’e yeni bir baz motor seçeneği geldi.

En ulaşılabilir Peugeot 208 Türkiye pazarında

Peugeot daha önceki giriş seçeneği olan 1.2 litrelik 3 silindirli benzinli motorun yanına artık aynı ünitenin 1.0 litrelik versiyonu da eklendi. Küçük hacimli yeni motor, 30 bin 900 liradan başlayan Fiyatlarla satışa sunuluyor. 1.0 VTi olarak adlantırılan yeni seçenek, önceki baz modele göre 1400 lira avantaj sunuyor.

100 kilometrede 2 litrelik tasarruf

Araç­ta kul­la­nı­lan 1.0 lit­re­lik 3 si­lin­dir­li mo­tor, sa­de­ce 5 ile­ri ma­nu­el şan­zı­man­la kom­bi­ne edi­li­yor. 68 bey­gir güç üre­ten mo­tor, 3 bin de­vir se­vi­ye­sin­de üret­ti­ği 95 nm tork­la ye­ter­li çe­kiş gü­cü ve es­nek­li­ği sağ­la­ma id­di­asın­da. Ye­ni mo­to­run tü­ke­ti­mi, 1.6 lit­re­lik ben­zin­li mo­tor­la­ra gö­re yak­la­şık 2 lit­re da­ha dü­şük. Fab­ri­ka ve­ri­le­ri­ne gö­re or­ta­la­ma tü­ke­tim 4.3 lit­re.

Dizelleri aratmıyor

Şehir içi kullanımına uygun tasarlanan motor, düşük tüketimiyle de dizelleri aratmıyor. Sadece Access donanımıyla sunulan yeni seçenekte ABS, EBD, AFU, ön hava yastıkları, klima, soğutmalı torpido gözü, spor direksiyon, ‘follow me home’, yol bilgisayarı, radyo/CD/mp3 çalar gibi pek çok ekipman sunuluyor.

i20 WRC asfalt ve çakıl sınavlarını geçti

Bu yıl 65’incisi düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı’nda da sahne alan Hyundai i20 WRC, Fransa’da asfalt, Finlandiya’da da çakıl zemin üzerinde testler gerçekleştirdi.

Tam not aldı

Geçtiğimiz aylarda toprak testlerini tamamlayan Hyundai Motorsport pilotları Bryan Bouffier ve Juho H‰nninen, aracın kondüsyonunu bir kez daha gözlemlemiş oldular. 10 gün boyunca süren testlerde önce asfalt üzerinde test edilen i20 WRC, daha sonra Finlandiya’da ter döktü.  Fransa’nın Vosges Bölgesinde ilk kez gerçekleştirilen asfalt testlerinin ana hedefi, arazi şartlarında olduğu kadar asfalt zemin üzerinde de aracın dinamizmini gözlemlemek ve yarış öncesi deneyim kazanmak oldu.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~