En ucuz otomobil TATA Nano ‘ya dizel motor

Tata Motors Ltd. Şirketi’nin dünyanın en ucuz otomobili olarak 2009 yılında piyasaya sunduğu Tata Nano talepleri artırmak için dizel modelini Mart 2014′te piyasaya sürüyor.

tata nano

Hintli Tata Motors Ltd. tarafından büyük ümitlerle 2009 yılında piyasaya sürülen Nano, dünyanın en ucuz otomobili olarak tanıtılmıştı. Piyasaya sürüldüğü yıl büyük ses getiren Nano, teknik donanımları ve kalitesi ile müşterilerini hayal kırıklığına uğratmış ve beklenen talebi görmemişti. Nano’nun piyasaya çıktığı yıl en düşük modeli yaklaşık 2 bin dolardan satışa sunulmuştu.

Bu bağlamda Nano’nun iç dizaynında ve donanımında bir dizi değişikliklere giden Tata Motors Ltd., Nano’nun dizel modelini de 2014′ün Mart ayı sonunda piyasaya süreceklerini açıkladı.

Dünyaca ünlü lüks otomobil markaları Land Rover ve Jaguar markalarını da bünyesinde barındıran Tata Motors Ltd.’in araç satışlarının yüzde 27′sini Nano satışları oluşturuyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~