Elektrikli YONJA Motorsiklet Ülkemizde

motor9_detayDünyanın ilk plaka alabilen ve geri vites desteğine sahip olan tek elektrikli motoru Yonja motorsikletler ülkemizde.

Elektrikle çalışan ve 90 kuruşa 100 kilometre kat edilebilen elektrikli motosiklet Yonja Türkiye’ye geldi.

Büyük bir hızla yayılan elektrikli araç trendi her geçen gün daha da büyüyor. Farklı birçok firmanın bu pazara girmesiyle beraber anlam kazanan elektrikli araçlara Yonja Group da YONJA Motor ile Türkiye‘de elektrikli araç getirmeye başladı.

Dünyanın ilk plaka alabilen ve geri vites özelliğine sahip tek elektrikli motor olan YONJA motorsikletleri Türkiye‘deki büyük kitle ile buluşturuyor. %100 elektrikle çalışan ve 100 km yolu 90 kuruşa alabilen elektrikli YONJA motorları, motorsiklet tutkunları için de oldukça avantajlı bir seçenek.

ABD teknolojisi ile üretilip Türkiye’ye Yonja Motor A.Ş. tarafından ithal edilen lityum akü ile çalışan elektrikli araçların 220 V elektriğin olduğu her yerde şarj edilebildiğine dikkatin çekildiği açıklamada, Yonja motosikletlerin 2 yıllık garanti süresi kapsamında 2 bin kez full şarj olabildiği, garanti süresi bitiminde Yonja Motor’un güvencesi altında kolay ve ekonomik bakım hizmeti sunulduğu ifade edildi. Fosil yakıt ve yağ kullanmayan Yonja motosiklet, günde 100 kilometre kullanılan bir otomobilin neden olacağı yıllık ortalama 3-4 ton karbondioksit salınımını da ortadan kaldırıyor.


Ticari
amaçla da kurye ve eve servis hizmetleri gibi işlemlerde de rahatça kullanılabilen motorların maliyetini düşüren ekonomik çözümlere YONJA da yer veriliyor. Amerikan teknolojisi ile üretilen ve daha sonra da Yonja Motor A.Ş tarafından ülkemize ithal edilen akü ile çalışan motorlar basit bir şekilde 220 V elektrikle şarj edilebiliyor.

2 yıl garanti süresi boyunca 2000 kez full şarj olabilen aracın garanti süresi bittiğinde de sunulan yedek parça ve servis imkanı oldukça güçlü. Yani aracın garantisi bittiğinde üzülmenize gerek yok. Çünkü her türlü yedek parça ve donanım rahat bir şekilde bulunabiliyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~