Dünyanın en ucuz otomobili unvanının yeni talibi Bajaj RE60

Bajaj RE60 Tata Nano ile rekabet edecek.

Scooter’ları, motosikletleri ve üç tekerlekli motorlu çekçekleriyle bilinen Hintli üretici Bajaj, RE60’ın düşük yakıt tüketimi ile yeni çığırlar açacağını ve tamamen şehir içi ulaşım için tasarlandığını söyledi.

120104-bajajhmedium

Sadece 2,75 metre uzunluğundaki RE60 hemen hemen 400 kg ağırlığında ve arka tekerlekleri tahrik eden küçücük, tek silindirli, 200 cc hacimli yakıt enjeksiyonlu bir benzinli motora sahip. Aracın gövdesi ve şasisi çelikten ve plastikten imal edilmiş.

Şirket otomobilin CO2 emisyonunun 60 gr/km olacağını belirtti. RE60’ın maksimum hızı 70 km/s.

Bajaj, araç sadece 1,3 metre genişliğinde olsa da son derece sade iç kısmına dört kişinin sığabileceğini iddia ediyor.

Otomobilin yapısı o kadar basit ki, pencerelerini açmak için Citroen 2CV’deki gibi camın alt kısmının menteşesini açmak gerekiyor.

Indiatimes’ın haberine göre otomobilin son derece küçük turu (dönüş dairesi) nedeniyle, şu anda motorlu çekçekler kullanan taksi sürücüleri arasında rağbet görmesini bekliyor. Aracın fiyatı bu yıl içinde açıklanacak, ama son derece basit RE60 daha büyük bir motoru ve daha iyi performansı olan, giriş seviyesi bir Tata Nano’dan daha düşük fiyata sahip olabilir.

Dört yıl önce Renault-Nissan ve Bajaj Auto gelişmekte olan pazarlar için giriş seviyesi bir model yapmayı planladıklarını açıklamışlardı. Aracın üretim versiyonu Yeni Delhi Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~