Citroen DS3 Cabrio Racing Concept

Citroen, geçtiğimiz hafta düzenlenen 2013 Goodwood Festival of Speed etkinliğinde gün yüzüne çıkardığı yeni DS3 Cabrio Racing Concept konsept çalışmasını Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’na da getirecek.

2013 Citroen DS3 Cabrio Racing Concept (1) (Custom)

Peugeot 208 GTi platformunu paylaşan Citroen DS3 Racing’in cabrio versiyonu olan  konsept aynı zamanda üretim modelinin bir ön izlemesi niteliğini taşıyor. Kaputun altında ise 202 bhp güç üreten 1.6-litre THP motor görev yapmaya devam ediyor.

19-inç parlak siyah alaşımlar üzerine oturan bu otomobil Citroen mühendisleri tarafından yaklaşık 25 kg hafifletilerek toplam gövde ağırlığı 1065 kilograma düşürülmüş.

Öte yandan, mat gövde rengiyle dikkatleri üzerine çeken konseptin kapı kolları, yan aynaları ve bagaj kapağında yeni krom ekler kullanılmış. Diğer güncellemeler arasında “Carmin” renkli fren kaliperleri, tekerlek göbekleri ve siyah kanvas tavan bulunuyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~