Chevrolet Volt Üretim Modeli

Volt Üretim Modeli

volt

2012 yılının sonlarında piyasaya sürülecek olan Chevrolet Volt tamamen yeni nesil bir araç. E-REV (Uzun Menzilli Elektrikli Araç) Volt dünyayı büyük bir değişimin içerisine sokacak.

Chevrolet tasarımcılarımızın fedakarca çalışmaları ve yetenekleri sayesinde bu elektrikli araç çok önemli bir noktaya gelmiştir.

volt-arka

Chevrolet Volt – Dünyada bir ilk

Volt, 16 kWh, “T” şekilli lityum-iyon akü paketi ile otomobil sektörü tarihinde bir elektrikli motoru birincil enerji kaynağı olarak kullanan ilk araç olma özelliğine sahip.

Tam dolu bir Volt ile yalnızca elektrik enerjisi kullanarak 60 km mesafe kat edebilirsiniz ve tam bu noktada menzilin uzatılmasını sağlayan bir motor (benzin veya E85 Etanol ile çalışan) devreye girer ve akünün şarj edilmesi için ek elektrik enerjisi üretir.

Volt’u yalnızca 230 voltluk bir güç çıkışına bağlayarak 3 saatten daha kısa bir sürede tamamen şarj edebilirsiniz.

Volt hakkındaki şu gerçeklere bir göz atın:

  • Yakıt tasarrufu
    Günde 100 km mesafe kat eden bir Volt sürücüsü yılda 2,100 litre benzin tasarrufu yapabilir
  • Para tasarrufu
    Gece boyunca şarj edildiğinde tam bir şarj 1 Euro’dan daha ucuza mal olmaktadır
  • Performans
    Volt 150 beygir gücü ve 161 km/s’lik bir maksimum hıza sahiptir. Elektrik enerjisi çabuk tork sağladığından Volt’un hızlanması son derece hızlıdır ve 0-100 km/s hızlanma değeri yalnızca 8.5 saniyedir.

Aerodinamik tasarım

voltyan

Binlerce saat süren çalışmalar sonucunda Chevrolet Volt’u olabildiğince aeorodinamik bir hale getirmiş bulunmaktayız. Yuvarlatılmış ön panel, konik köşeler, özel arka spoyler ve eğim verilmiş ön ve arka camlar rüzgar direncini düşürmeye destek olur.

Volt – İç Tasarım

Aracın içine bindiğiniz zaman likit kristal gösterge paneli,dokunmatik araç bilgi ekranı ve USB/Bluetooth bağlantıları gibi özellikler ile Volt Chevrolet’nın en gelişmiş iç tasarımına sahiptir.4 yolcu için geniş oturma alanına sahip Volt’un çok farklı renklerde ve döşeme seçenekleri bulunmaktadır.

Volt hakkında daha fazla bilgi için ve son haberleri takip etmek için http://chevroletvoltage.com ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~