Chevrolet Sequel – Hidrojenli SUV Konsept Otomobil

Sequel – Hidrojenli SUV Konsept Otomobil

Araç, hidrojen yakıt hücresi teknolojisini kullanan aile otomobili özelliğinde bir SUV. Sequel konsept, egzoz sisteminden atmosfere yalnızca su buharı vermesi özelliği ile ön plana çıkıyor.

sequel

sequel-yan

Hergün hidrojen

Sequel’in alt aksamında hidrojeni elektrik enerjisine dönüştürerek bir elektrik motorunun maksimum 145 km/s (0-100 km/s hızlanma süresi 10 sn) performans göstermesini sağlayan bir yakıt hücresi bölümü bulunuyor.

Sequel yalnzca hidrojen yakıt hücresine sahip olma özelliğini taşımıyor, ayrıca klima ve uydu navigasyon özelliklerini de bünyesinde barındıran kullanışlı bir aile otomobili olarak da kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Gelişimin gücü

Sequel’in yaratılış sürecinden gelişimi üzerine konuşurken, GM ARGE Yardımcı Başkanı Larry Burns şöyle söyledi: “Sequel neredeyse her yönden daha iyi bir otomobil. Daha hızlı, ayakları yere basan, kullanımı ve üretimi kolay, üstüne üstlük doğaya sadece su buharı veriyor. Otomobil dünyası için geleceğe uygun yeni bir DNA sunuyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~