Caterham AeroSeven Konsept

Uzun süredir tasarımlarına dokunmadan Lotus 7 modellerini üretmeye devam eden Caterham Formula 1 takımından da aldığı cesaretle yeni bir araç geliştirdi.

2013-Caterham-Aero-Seven-Concept-01

İngiliz üreticinin konseptinde büyük bir değişim beklememek gerekiyor zira otomobil eskiden olduğu gibi minimal donanıma sahip bir roadster. Klasik araçlarındakine benzeyen bir ön panjura sahip olan araçta büyük bir splitter, LED far, stop ve dış ambiyans ışıklandırması, difüzör ve yüksek tasarımlı takla barları dikkat çekerken ön cam ve tavan gibi donanımlarsa kullanılmamış.

Karbon fiber gövdesi geliştirilmiş bir Seven temeli üzerine oturtulan aracın iç mekanında yarış koltukları, merkezi yerleşimli dijital gösterge paneli, yarış koltukları, çok noktadan başlantılı emniyet kemerleri ve araç fonksiyonları için üzerinde kumanda elemanları bulunan direksiyon simidi görev yapıyor.

Kaputu altında Ford temelli, atmosferik emişli ve 240 beygir güç üretebilen bir motor görev yapan konseptin 0′dan 100 km/s sürate 4 saniyenin altında bir sürede ulaştığı belirtildi.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~