Car Of The Year jürisi tarafından 2011 yılı ödülleri kapsamında finale kalan 7 otomobil belli oldu.

dusterVolvo S60 / Volvo V60
Opel/Vauxhall Meriva
Nissan Leaf
Ford C-Max/Grand C-Max
Dacia Duster
Citroën C3/DS3
Alfa Romeo Giulietta

Giuletta iddialı

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo’nun kompakt sınıfta yer alan yeni modeli Giulietta da, Car Of The Year jürisi tarafından 2011 yılı ödülleri kapsamında finale kalan 7 otomobilden biri olarak seçildi.

Daha önce Alfa Romeo 147 modeliyle “2001 Yılın Otomobili” ve Alfa Romeo 156 modeliyle de “1998 Yılın Otomobili” ödüllerini kazanan Alfa Romeo,  yine kompakt sınıfta yer alan bir başka modeliyle etkin ve güçlü yapısını kanıtlamış oldu.

Ülkemizde 22 bin 500 Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla dikkat çeken Alfa Romeo Giulietta, sınıfının fiyat/kalite ve fiyat/donanım orantısında önde gelen modeli olmasıyla dikkat çekiyor.

2010 yılında 100. yaşını kutlayan Alfa Romeo’nun kompakt sınıfta yer alan yeni modeli Alfa Romeo Giulietta, aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 23 ülkeden 60’a yakın uzman otomotiv gazetecisinden oluşan Car Of The Year jürisi (COTY) tarafından “2011 Yılın Otomobili” ödüllerinde finale kalan 7 otomobil arasına adını yazdırdı.

41 otomobil arasından ilk 7’ye kalmayı başaran Alfa Romeo Giulietta, final sürecinde elektrikli Nissan Leaf, Yeni Volvo S60/V60, Citroen C3/DS3 ve Yeni Opel Meriva gibi modellerle rekabet edecek.

Daha önce Alfa Romeo 147 modeliyle “2001 Yılın Otomobili” ve Alfa Romeo 156 modeliyle de “1998 Yılın Otomobili” ödüllerini kazanan Alfa Romeo, yine kompakt sınıfta yer alan bir başka modeliyle etkin ve güçlü yapısını bir kez daha kanıtlamış oldu. 2011 Yılın Otomobili ödülleri kapsamında finale kalan 7 otomobil arasındaki rekabetin sonucu ise 29 Kasım’da resmen açıklanacak.

Euro NCAP’ten 5 yıldız alarak yüksek güvenlik özelliklerini kanıtlayan yeni Alfa Romeo modeli, ülkemizde de 22 bin 500 Euro’dan başlayan dikkat çekici başlangıç fiyatı ile göz kamaştırıyor.

1.4 litrelik 120 HP ve 170 HP’lik ödüllü benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 1.6 litre 105 HP’lik turbo dizel motor, Alfa Romeo Giulietta’nın kaslı kaputu altında görev alıyor. Alfa Romeo Giulietta’nın en güçlü motor seçeneğini ise 1.8 litre 235 HP’lik benzinli motor versiyonu oluşturuyor.

Çok zengin standart donanım özellikleriyle dikkat çeken Alfa Romeo Giulietta, sınıfının gerçek anlamda fiyat/kalite ve fiyat/donanım orantısında lider modeli olmasıyla dikkat çekiyor.

Progression Plus, Distinctive ve Quadrifoglio Verde donanım seçenekleriyle ülkemizde satışa sunulan Alfa Romeo Giulietta’nın baz donanım seçeneğinde ABS, ASR, Fren Asistanı, Q2 Sistemi, VSC, Alfa Romeo DNA, 6 havayastığı, Start&Stop, çift iklimlendirmeli otomatik klima, 16 inçlik otomatik jantlar, direksiyondan kumandalı radyo CD çalarlı müzik sistemi standart olarak yer alıyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~