Bugatti Veyron Meo Costantini

Bugatti, bu sene başlattığı ve marka tarihindeki en önemli 6 isme atfen üreteceği ‘Efsaneler Serisi’ne Dubai Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkardığı Meo Costantini modeliyle devam ediyor.

Bugatti-Veyron-Meo-Costantini-2013-04 (Custom)

Serinin üçüncü otomobili olan Meo Costantini, Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse temelli üretildi. Bugatti’nin kurucusu Ettore Bugatti’nin en yakın arkadaşı ve Bugatti’nin uzun yıllar yarış bölümü başkanı olan Meo Costantini’ye saygıyla hazırlanan model, Costantini’nin şirketteki görevi dolayısıyla spor temalı ve tarihi görseller işlenerek süslendi.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse temelli model, aracın 8 litrelik W16 motoruyla birlikte geliyor. 1200 beygir gücü ve benzersiz tork yeteneğiyle dünyanın en hızlı arabalarından biri olan Grand Sport Vitesse 0′dan 100 km/s hıza sadece 2.6 saniyede ulaşabiliyor. Hatta Nisan ayında düzenlenen bir organizasyonda 408,84 km/s hızla Dünyanın en hızlı Roadster modeli olmuştu.

Sadece üç adet üretilecek olan Bugatti Veyron Meo Costantini’nin fiyat etiketi vergi ve nakliye masrafları hariç 2 milyon Euro. Bu pahalı ve son derece özel otomobil diğer efsanelerle birlikte Bugatti müzesinde de sergilenecek.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~