Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse Jean Bugatti

Bugatti, “Legend” serisinin ikinci modelini temsil eden “Veyron Grand Sport Vitesse Jean Bugatti” özel versiyonunu bugün ziyaretçilere kapılarını açan IAA Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkardı.

Jean-Bugatti-07

Temmuz ayında tanıtılan Jean-Pierre Wimille versiyonundan sonra üç örneği üretilecek olan bu otomobil Ettore Bugatti’nin oğlu ve efsanevi Type 57SC Atlantic’in yaratıcısı Jean Bugatti’nin ismini taşıyor. Siyah gövde rengiyle sunulacak olan araçlarda Jean Bugatti imzalı yakıt ve yağ deposu kapağı ve platin ön panjur çerçevesi sunuluyor.

İç mekanında krem ve kahverengi deri döşemeler dikkat çeken otomobilin hem kapılarının iç kısmında hem de koltuklarının arasında Type 57SC’nin silueti işlenmiş. Kapı eşik kaplamalarında Jean Bugatti fotoğrafı ve imzası işlenirken iç mekanda “Les Légendes de Bugatti” logoları görülebiliyor.

Kaputun altında ise 8.0 litre hacimli W16 motor 4 turbo besleme yardımıyla 1.200 beygir güç ve 1.500 Nm tork üretmeye devam ediyor. Sadece altı adet üretilmesi planlanan bu özel seri Bugatti’nin fiyatı vergiler hariç 2.28 milyon Euro.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~