Bmw Z4 ~ Tuğla Araba

Çinli bir sanatçı çok ağır bir BMW otomobil için 80.000 sterlin harcadı. Otomobilin ağır olmasının sebebi yüzlerce tuğladan yapılmış olması.

Dai Geng bir yıldan fazla zaman harcayarak tuğlaları birbirine yapıştırdı, sonra da yontarak 25 km/s hız yapabilen sportif BMW Z4’ün bir modelini yaptı.

Dai otomobilin pencereleri dışında kapıların açılıp kapanmalarını sağlayan menteşelerine varıncaya kadar her yerini tuğladan yapmış.

110112-bmw3

110112-bmw2
Kötü aerodinamiği olan otomobiller için “tuğla gibi” derler… Z4′in aerodinamiği iyi olsa da bu otomobil için “gibi” kelimesi fazla!

Otomobil Çin’in güneydoğusundaki Shenzheng şehrinde sergilendi ve şimdi de satışa sunuldu.

Dai şöyle konuştu: ‘Sadece pencereler tuğladan değil. Lastikler, direksiyon simidi, egzoz borusu ve trimler dâhil diğer her şey tuğladan yapıldı.’

Dai otomobilin bir bahçe süsü olarak kullanılmak üzere satılacağını ve BMW’yi kalitesi ve performansı nedeniyle çok el üstünde tutan yeni zengin Çinlilerden biri tarafından satın alınacağını umuyor.

5 metre uzunluğa, 2,15 metre genişliğe ve 1,6 metre yüksekliğe sahip, 6,5 ton ağırlığındaki otomobil 2007’de tamamlanmış ve Pekin’deki 798 Art Zone gibi çeşitli mekânlarda sergilenmiş.

110112-bmw1hlarge

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~