BMW X5 eDrive Konsept

BMW, bugün ziyaretçilere kapılarını açan Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda şarj edilebilen elektrikli hibrit araç PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) ailesine yakında katılacak olan yeni X5 eDrive konsept modelini tüm dünyaya tanıttı.

BMW-X5-eDrive-02

Üçüncü nesil X5 SUV platformu kullanılarak geliştirilen X5 eDrive’ın sahip olduğu plug-in hibrid sistemi; twin-turbo dört silindirli içten yanmalı motor (TwinPower Turbo) ve bagajın altına yerleştirilen yüksek voltajlı lityum-iyon pillerle beslenen 94 beygirlik elektrik motorundan oluşuyor.

X5 eDrive konsept 0-100 km/s deparını 7.0 saniyeden daha kısa sürede tamamlıyor ve  yüz kilometrede ortalama 3.8 lire yakıta gereksinim duyuyor (CO2 emisyonu 90g/km’nin altında). Sadece elektrik motoru kullanıldığında ise 120 km/s’e varan hızlarda 30 kilometreye kadar seyahat etmek mümkün.

Tasarım özelliklerine göz attığımızda böbrek ızgara kaburgaları üzeride bulunan mavi şeritler, yeni tavan rayları ve  21-inç hafif alaşımlarla gelen 2013 BMW X5 eDrive konseptin arkaya konumlandırılan lityum-iyon pil ünitesi bagaj kapasitesini bir miktar düşürüyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~