BMW 2 Serisi Active Tourer

2015 BMW 2 Serisi Active Tourer dünya prömiyerini Cenevre’de gerçekleştiriyor. Bu yeni model yepyeni bir otomobil sınıfı yaratırken, aynı zamanda konfor ve mekanın işlevsel kullanımını, premium kompakt sınıfta sunduğu dinamik güç, stil ve şıklık gibi BMW’ye özgü değerlerle birleştiriyor.

2015-BMW-2-Serisi-Active-Tourer-08

2015 BMW 2 Serisi Active Tourer, BMW 2 Serisi ürün yelpazesinin ikinci üyesi olarak Coupe modelin izinden giderek, sportif duruşu ve birbiriyle uyumlu oranları ile görenleri her açıdan etkiliyor. Üç ve dört silindirli yeni turboşarjlı motorlar, kapsamlı bir BMW EfficientDynamics teknoloji paketi ve BMW ConnectedDrive ile etkileyici bir ağ bağlantısı, bu modelin sportif performansını ve üstün verimliliğini kusursuz bir sürüş keyfiyle tamamlıyor.

BMW, çeşitlilik ve işlevsellik açısından kompakt sınıfta yer alan otomobillere özgü gereksinimleri karşılamak üzere 2 Serisi Active Tourer ile birlikte en son teknolojik yenilikleri barındıran bir önden çekiş sistemi ve BMW logosuyla özdeşleşen dinamik bir sürüş sunuyor.

BMW ConnectedDrive

BMW ConnectedDrive şimdi hareket halindeyken de kolaylıkla erişilen, kapsamlı ve rakipsiz mobilite hizmetlerini bir araya getiriyor. Entegre SIM kart bağlantısı sayesinde, BMW ConnectedDrive Mağazası müşterilerine istedikleri zaman 24 saat kişisel asistanlık hizmeti sağlayan Danışmanlık Hizmetleri gibi seçenekleri online olarak satın alma olanağı sağlıyor. ConnectedDrive Hizmetlerinin bir parçasını oluşturan SIM kart, Acil Durum Çağrısı fonksiyonu gibi özelliklerle birlikte de sunuluyor. BMW ConnectedDrive aynı zamanda tam renkli, yüksek çözünürlüklü BMW Head-Up Display dahil olmak üzere kapsamlı yardım ve güvenlik sistemi seçeneklerini de içeriyor. İşlevsel açıdan benzersiz çeşitliliğe sahip bu premium özellik hemen hemen tüm BMW otomobil sınıflarında sunuluyor.

Almanya merkezli otomobil üreticisinin önden çekişli ilk otomobili olan 2015 BMW 2 Serisi Active Tourer resmi olarak duyuruldu. 2015 BMW 2 Serisi Active Tourer’ın dünya prömiyeri Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Alman otomobil üreticisi BMW, ilk önden çekişli otomobilini görücüye çıkardı. Uzun zamandır beklenen 2 Serisi Active Tourer şimdilik 5 koltuklu olarak satışa sunulacak olsa da ilerleyen dönemlerde 7 koltuklu versiyonu da showroomlardaki yerini alacak.

Tamamıyla aile dostu olarak tasarlanan otomobil, geniş dingil mesafesi ve iç hacmiyle oldukça kullanışlı bir model. 468 litrelik bagaj hacmiyle rakiplerinden geride kalmayan yeni 2 Serisi AT’nin arka koltukları yatırıldığında bu rakam 1510 litreye kadar çıkabiliyor ki bu rakam da bir aile otomobili için olmazsa olmaz.

Üzerinde inşa edildiği platformu MINI’den alan yeni 2 Serisi AT, üç yüksek verimli motor seçeneği ile birlikte geliyor. Hafif ve yakıt verimi yüksek motorlar, BMW TwinTurbo teknolojisiyle performansını desteklerken, Avrupa emisyon kurallarına da uygun şekilde dengelenmiş gözüküyor.

En çok yeni üç silindirli 1.5 litre hacimli motoruyla dikkat çeken otomobil, MINI’den aldığı bu motoruyla 134 beygir güç üretebilirken, 0′dan 100 km/s hıza da 9.3 saniyede erişebiliyor. Oldukça verimli olan bu motorun ortalama yakıt tüketim oranı ise 5 litre. Bu versiyon 6 ileri manuel şanzıman ile satışa sunulacak.

Üç silindirli motorun yanı sıra 2.0 litre hacimli dizel ve benzinli seçeneklerini de yelpazeye ekleyen BMW, dizelde 148, benzinli de 168 beygir güç değeriyle performans odaklı müşterilerinin de yüzünü güldürecek.

2015 BMW 2 Serisi Active Tourer modeli, standart versiyonun yanında Luxury ve Sportline versiyonlarıyla da kullanıcıların tercihine sunulacak. Sene sonuna doğru ise M versiyonlu bir model de showroomlardaki yerini alması bekleniyor. Şimdiden siparişleri almaya başlayan BMW, yeni 2 Serisi Active Tourer modelini Eylül ayında teslim etmeye başlayacak. Modelin Avrupa’da başlangıç fiyatı ise 28 bin Euro.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~