Audi A3 Coupe ~2009 Model~ Teknik Özellikleri

Audi A3 Coupe, Yeni Audi A3 daha dinamik, gelişmiş ve atletik bir yapıya sahip. Vücudu alçaltıldı, genişletildi ve adaleli bir hale getirildi. Aks mesafesi uzatıldı ve böylece kendinden emin ve enerjik bir görünüme kavuştu. Aracın tüm hatları kesin çizgilerle birbirinden ayrıldı. Kendine has karakteristik havasıyla etkileyici bir görünüm kazandı. Yeni Audi sadece bakmaya değil, hayran kalmaya da davetiye çıkarıyor.


Yeni Audi A3, korunaklı bir odadan daha fazlasıdır. Gerçekleşmiş bir güvenlik konseptidir. ESP, yüksek kaporta ve koltuk mukavemeti, emniyetli bir direksiyon kolonu, önde aktif başlıklar, baş hava yastığı sistemi sideguard, ön ve yan hava yastıkları ve istek üzerine sunulan sürekli dört çeker sistemi quattro®, Audi A3’ü kendi sınıfının en güvenli araçlarından biri haline getirmektedir.Audi A3’ün aktif güvenlik konsepti, üst düzeyde sunulmuş olan pasif güvenlik tarafından tamamlanmaktadır. Son derece sağlam olan yolcu bölmesi tüm yolcuların emniyetini sağlar.

Yeni A3′te güçleri 75 kW (102 HP ) ‘den , 110 kW (150 HP )‘ e kadar değişen 4 silindirli motorlardan yüksek performanslı motorlara kadar bir çok seçenek mevcut . Tüm motorların ortak bir özelliği ise – Torkları! Gaza basar basmaz bunu anlayacaksınız. Tabii ki yeni Audi A3’te akıllı TDI® teknolojisine sahip dizel motorlar da mevcuttur. 103 kW (140 HP ) gücünde sunulmuş olan bu motor en az benzinli motorlar kadar dinamiktir.Yeni Audi A3’deki en kuvvetli motor ise, ilk defa bir Audi A3’de kullanılan V6 silindirli eşsiz 3,2 litre hacmindeki motordur. Daha fazla silindir ve özellikle 184 kW (250 HP ) güç, daha fazla çekiş gücü, daha iyi hızlanma ve daha çok keyif demektir.

Kendinden emin bir bakış, etkileyici bir yüz. Audi A3 yeni geliştirilmiş ön kısmıyla sportif ve heyecan verici bir havaya bürünüyor. Alçaltılmış şeffaf camlı farları onu her an avını yakalamaya hazır, yırtıcı bir avcı havasına sokuyor. Zarif ve dinamik tek çerçeveli radyatör ızgarasına sahip ön kısım, tampondaki iki dikey çizgi ile belirgin hale getirilmiş geniş, iri ve enerji dolu bir görünüme sahip olmuştur. Sanki “Kendine güveniyorsan bin” der gibi.Yeni Audi A3’ün derin gözleri: gerek ön farlar, gerekse arka stop lambaları daha sportif şekilde tasarlanmıştır. Şunu söylüyorlar: Ne istediğimi çok iyi biliyorum. Yeni Audi A3’ün görünümüne, aracın üst tarafını alt tarafından net bir şekilde ayıran çarpıcı Tornado çizgisi hakim. Görünen egzos boruları ve 16 veya 17 inch jantlar araca dinamik bir hava veriyor ve otomobilin yenilikçi karakterini vurguluyor.

Audi A3’ün yeni tasarlanmış iç mekanı: daha sportif, daha ince ve daha şık. Otomobile binin, nefes alın ve sonra gaza basın.Omurga desteğine sahip sportif şekilli koltuklar, konforlu ve sportif bir sürüşün vazgeçilmez unsurlarındandır.

Düzenli ve şık tasarlanmış ön göğüs ile her şey elinizin altında. Net ve zarif göstergeler, konforlu otomatik klima, yüksek kaliteli BOSE ses sistemi veya ergonomik şekle sahip cam ve kapı elemanları.Kapılardaki kumanda elemanları insan vücudunun anatomik yapısına göre tasarlanmıştır . Yüksek orta konsol, yeni Audi A3’ün geride bıraktığı sportif etkiyi daha da güçlendirmekte. Vites kolunun yüksekte durması, gaz pedalının zeminden çıkması ve orta konsolun yanlarında bulunan ve her spor aracın tipik özelliği olan diz minderleri, dinamik dizaynı tamamlamaktadır.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~