Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C

alfa romeo 4c (1)

Alfa Romeo C4 Teknik Özellikleri

Kategori: iki koltuklu coupé;
Şasi: karbon fiber yapı, ön ve arka alüminyum darbe kutuları, hibrit arka yapı (çelik ve alüminyum);
Ağırlık: 850 kg’den az;
Boyutlar: uzunluk yaklaşık olarak 4 metre, aks mesafesi 2.4 metreden az;
Çekiş: arka;
Motor: 4 silindir, 1750cc Turbobenzin;
Şanzıman: TCT (İkiz Kavramalı Aktarım), ikiz kuru kavramalı otomatik şanzıman;
Süspansiyon: önde çift yüksek çatal; arkada McPherson;
Güç: 200 HP üzerinde;
En yüksek hız: 250 km/s’nin üzerinde;
0’dan 100 km/s’ye hızlanma süresi: 5 saniyeden daha az;
Ağırlık-güç oranı: 4 kg/HP’den daha az;
Ağırlık dağıtımı: ön aksta 40%, arka aksta 60%.

Maksimum performans için minimum ağırlık.

Kıvrımlı ve düzenli hatlarıyla tanımlanabilen Alfa Romeo 4C yenilikçi bir mimari ve en gelişmiş teknoloji sunar. Sınırlı ağırlığı ile (850 kg’den daha az) prototip oldukça hafiftir. Yoğun araştırmalar Alfa Romeo 4C Konseptinin en zorlu yollarda bile çeviklik ve hakimiyet sağlayan ağırlık azalmasına ulaşmasını sağladı.

Karbon fiber, performans parametrelerinin hepsinin etrafında tanımlandığı temel elemandır: özellikle, şasi tamamen karbon fiberden yapılmış bir gövdeyi destekler; bu gövde içinde sürücü ve yolcular için alan vardır. Arka çerçeve yapısı ve darbe kutularının yapımında da çoğunlukla alüminyum kullanılmıştır. Sonuç: 4 kg/HP’den daha az ağırlık/güç oranı ile sıradışı bir çeviklik.

200 HP güç üreten 4 silindirli 1750 cc motor ile donatılmış olan prototip, yeni nesil otomatik ikiz kuru kavrama aktarıcı olan Alfa’nın yeni TCT’si ile birleşerek 250 km/s’lik bir hıza çıkabilir ve 0’dan 100 km hıza 5 saniyenin altında bir sürede çıkabilir. Giulietta Quadrifoglio Verde gibi üretim modellerinde hali hazırda kullanılmakta olan motor aracın arka kısmının ortasında yer alır ve Alfa DNA teknolojisi ile mükemmel bir şekilde bütünleşir ve böylece Konsept’in rekabetçi yapısı vurgulanır.

Canlı 4 silindirli motor, doğrudan yakat enjeksiyonu, çift sürekli değişken subap zamanlaması, turbaşarjör ve turbo gecikmelerini ortadan kaldıran temizleme kontrol sistemi gibi ileri düzey teknik çözümleri destekler. Spesifik güç ve tork mükemmellik seviyesinde bir performansı garanti eder.

Kuvvet, güç ve çeviklik ileri düzey bir mimarinin uygulanması ile geliştirilmiştir: arkadan çekiş ve spesifik ağırlık dağıtımı (ön aksta %40 ve arkada %60) aracın yolda mükemmel davranmasını sağlar. Ayrıca, Alfa Romeo 4C Konsepti maksimum çeviklik ve yol tutuşu temin etmek üzere tasarlanmış sofistike bir süspansiyon sistemi ile donatılmıştır: ön tarafta yüksek duble süspansiyon çatalı ve arkada McPherson.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~