3008 HYbrid4 – Dizel Motorlu ve Elektrikli

DÜNYANIN İLK HİBRİD DİZEL CROSSOVER MODELİ PEUGEOT 3008 HYbrid4

308

Dünyanın ilk dizel « Full Hibrit » aracı olan 3008 HYbrid4’ün lansmanını yapan Peugeot, sürüş özgürlüğü ve heyecanı konusunda daha önce eşi görülmemiş bir ürün sunuyor. İçten yanmalı bir motor olan 120 kW (163 bg) gücündeki 2.0 l HDi FAP’ın, maksimum 27 kW (37 bg) kapasiteli elektrikli bir motorla eşleştirilmesini ifade eden HYbrid4 sayesinde 3008 Crossover modelinde 4 tekerlekten çekiş, 200 bg’lik güç, ZEV (Sıfır salımlı araç) modu ve 100 km.de 3,8 l yakıt tüketimi ile 99 g/km’den başlayan CO2 salımı elde ediliyor. Peugeot’nun hibrit dizel seçimi, hibrit adı verilen bir otomobil için çevreye saygı konusunda güçlü beklentiler ile yepyeni sürüş heyecanlarının bir araya gelmesinin mümkün olduğunu kanıtlıyor. Peugeot 3008 HYbrid4, 2011 sonbaharında Batı Avrupa’da satışa sunuluyor.

ÇEVRE SORUMLULUĞU

HYbrid4 adı, bir içten yanmalı motor olan 120 kW (163 bg) gücündeki 2.0 l HDi FAP’ın, maksimum 27 kW (37 bg) kapasiteli elektrikli bir motorla eşleştirilmesini ifade ediyor. Dizel motor tercihindeki sebep, bu motorun tüketiminin ve CO2 yayımlarının düşük olması ve Peugeot’nun yeni nesil Stop&Start teknolojisindeki uzmanlığıdır. Bu teknoloji, çok sayıda Stop&Start işleminin sessizce ve titreşimsiz olarak gerçekleşmesini sağlar.

3008 Crossover’da dizel ve elektriğin yararlı birleşimi 4 tekerlekten çekiş, 200 bg.lik güç, ZEV (Sıfır salımlı araç) modu ve 100 km.de 3,8 l yakıt tüketimi ile 99 g/km’dan başlayan CO2 salımı sunulmasını sağlıyor.

Üst düzey donanım özellikleri ve son derece düşük tüketim seviyesi sayesinde müşterinin avantajı anında ortaya çıkıyor. Tüketim -%35 oranında azaltılmış olup, bu sonuç, bu boyutta ve böylesi performanslar sunan bir otomobil için devrim niteliği taşıyor.

SÜRÜŞ KEYFİ

Mevcut düşüncelerin aksine, hibrit teknolojisinin katkısıyla sürücü burada geniş bir sürüş özgürlüğünden yararlanıyor. Bu teknoloji, birinci sınıf sürüş özellikleriyle birleşen üst düzey performans; ZEV, 4WD (4 çeker), Sport, Auto olmak üzere dört farklı sürüş şekli arasında seçim olanağının sağladığı kullanım özgürlüğü ve kolaylığı; sadece elektrikli modu kullanma olanağı ile çalışma sessizliği; dört tekerlekten çekişin sağladığı güven duygusu ve 99 g/km’den başlayan CO2 salımları ile çevreye saygı gibi birçok boyutuyla kendini ortaya koyan yepyeni sürüş duygularını ifade ediyor.

TEKNOLOJİK VE PRESTİJLİ BİR CROSSOVER

hybrid4

3008 HYbrid4 teknolojiye meraklı, zor beğenen, prestijli ve orijinal bir araç arayışında olan bir müşteri kitlesine ulaşmak için tasarlandı. Aracın üstünlükleri, farklı tarzları bir araya getirme konusundaki yeteneğinde yer alıyor. 3008 HYbrid4, SUV, tek hacimli ya da hatchback genlerini taşıyan bir karoseriyi baz alan dış tasarımı ve güç ve koruma, kuvvet ve şıklık, zevk ve statüyü bir araya getiren kendine özgü stil unsurları ile dikkat çekiyor. Üstün ve teknolojik iç mekanı, üst düzey teknolojik donanımlara sahip bir coupé ambiyansı ile pratik ve etkin bir modülerliği bir araya getiriyor. “Yüksek tek hacimli” mimarisi olan bu araç Peugeot’nun bilgi birikimi ve kullanılan teknolojiler sayesinde bir hatchback veya sedanı aratmayan dinamik sürüş özellikleri sunuyor.

Böylece 3008 HYbrid4, teknolojik içeriği güçlü olan, sürüş keyfi kavramına yeni bir boyut getiren ve en düşük seviyede CO2 salımı sağlayan yepyeni bir otomobil sentezi sunuyor.

ÇEVRE AVANTAJI VE AYNI ZAMANDA TASARRUF AVANTAJI

Yakıt tüketiminin düşük olması, doğal olarak, 3008 HYbrid4′ün kullanım maliyetlerinin (TCO) ekonomik denklemi üzerinde etkili oluyor. Ancak bazı ülkelerin vergi normlarına göre, şirket araçları üzerindeki vergilerde büyük düşüşler sağlayan asıl unsur, CO2 salımının azaltılmış olmasıdır. Böylece, bu aracın ekolojik avantajı, genel olarak, şirketler için ekonomik avantaja da dönüşüyor. Hibrit uygulama, şirket filoları için, yenilikçi, yüksek performanslı ve değer katıcı bir aracı, daha düşük özelliklere sahip içten yanmalı motorlu bir araçla aynı maliyetten sunma imkanı veriyor.

Peugeot’nun dizel hibrit seçimi, hibrit adı verilen bir otomobil için çevreye saygı konusunda güçlü beklentiler ile yepyeni sürüş heyecanlarının bir araya gelmesinin mümkün olduğunu kanıtlıyor.

3008 HYbrid4, Fransa’da (Sochaux ve Mulhouse’da) üretiliyor ve 2011 yılı sonunda Batı Avrupa’da satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~