2015 Cadillac Escalade

2015 Cadillac Escalade detaylandı

Cadillac-Escalade-2015-05

GM büyük SUV modellerinin yeni nesil versiyonlarını tanıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay tanıtılan Chevrolet ve GMC logolu araçların ardından sıra lüks kardeş Cadillac Escalade’ye geldi.

Genel hatları, kardeşlerinde olduğu gibi çok değişmeyen aracın dev ön panjuru ve ön çamurluğun üzerine doğru uzayan farları diğer Cadillac modellerine gönderme yapıyor. Ön tamponu altına çift parçalı splitter kullanılan 2015 Escalade’de yan yüzeyinde kromajlı kapı çıtaları, 20 inç çaplı jantlar ve kapı altı basamaklar dikkat çekiyor.

Opsiyonel donanımında 22 inç çaplı jantlar bulunan aracın sade görünümlü arka bölümünde tavana kadar uzayan ince yapılı LED stoplar ve büyük bir spoiler bulunuyor.

İç mekanında görülen değişiklikler daha büyük olan aracın yaşam alanında sedan kardeşlerinden alınmış tasarım detayları görülebiliyor. Üst kısmında büyük bir dokunmatik ekran sunan orta konsolun yanlarına dik olarak yerleştirilen havalandırma ızgaraları ile aşağısında yer alan havalandırma ve ses sistemi kumandaları Cadillac SRX ve CTS gibi modellerde de görülebiliyor.

Şık görünümlü ve çok fonksiyonlu bir direksiyon simidine sahip olan aracın yaşam alanında ahşap kaplama, deri döşeme ve kromaj bolca kullanılmış. Dijital gösterge paneli de eskisinden daha renkli olan Escalade üç koltuk sırasına sahip. İki ve üçüncü koltuk sıraları düz bir zemin oluşturacak şekilde yatırılabilen aracın ses yalıtımında da ilerleme kaydedilmiş.

Üretimi önümüzdeki yıl Teksas’ta başlayacak olan yeni Escalade’in eski standart modele göre dingil mesafesi 355 mm daha da uzatılırken, araç boyu da 508 mm uzatılmış. Bu sayede 8 koltuk için de maksimum konfor sağlayan Cadillac, bagaj hacmini de eski versiyona göre yüzde 60 oranında artırmayı başarmış.

İç mekanda yine son derece lüks detaylarla dolu olan modelde ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, ısıtmalı ikinci koltuk sırası, DVD ve Blu-ray oynatıcısına sahip arka koltuk eğlence sistemi ve ambiyans ışıklandırması gibi aksesuarlar sunuluyor.. Güvenlik donanımı da zenginleşen araçta kör nokta ve çapraz trafik uyarısı, kilitli arka diferansiyel, ön koltuk arası hava yastığı, şerit takip yardımcısı, kaza algılama sistemi,otomatik frenleme sitemi ve Adaptif Cruise Control gibi kalemler seçilebiliyor.

Kaputu altında 6.2 litre hacimli bir V8 motor görev yapan araç 420 beygir güç ve 625 Nm tork üretebiliyor. Altı-ileri vitesli otomatik şanzımanla donatılan 2015 Escalade, iki veya dört tekerlekten çekişli olarak sipariş edilebilecek.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~