2014 Seat Leon ST’nin İlk Fotoğrafları İnternete Sızdı

Eylül ayında düzenlenecek 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda halka tanıtılacak 2014 Seat Leon ST’nin ilk görüntüleri internete sızdı.

Yeni-Seat-Leon-ST-2014 (1)

Geçtiğimiz yıl Paris’te kameraların karşısına geçen beş kapılı hatchback ve Cenevre’de tanıtılan üç kapılı SC modelinin ardından üçüncü gövde seçeneği olan ST varyantı bugün Autoforum.cz tarafından yayınlanan fotoğraflar ile gün yüzüne çıktı. İlk gelen bilgilere göre 587 litre kargo kapasitesine sahip olan yeni Seat Leon ST, platform kardeşleri Golf VII Variant (605 litre) ve Octavia Combi’nin (610 litre) bir miktar gerisinde kalıyor.

Ailenin diğer üyelerine göre büyük tasarım farklılıkları ortaya koymayan uzatılmış versiyonda yeni tavan rayları, çok kollu alaşımlar ve revize edilen stop lambaları dikkat çekiyor.

Kaputun altında diğer iki gövde stilinde kullanılan 1.2-litre 86 HP’den başlayarak 1.8-litre 180 HP’ye kadar TSI serisi ve 1.6-litre TDI 90 HP / 105 HP ile beraber 2.0-litre 150 HP / 184 HP TDI motorların görev yapması bekleniyor.

Yeni-Seat-Leon-ST-2014 (5)

Öte yandan, Seat’ın Araştırma-Geliştirme Şefi Matthias Rabe’nin yaptığı açıklamalara göre yeni Leon ST’nin yedinci nesil Golf’den ödünç alınacak 4MOTION sistemiyle güçlendirilen dört tekerlekten çekişli versiyonu da bulunacak. ST’nin lansmanı takiben en ateşli yeni Leon Cupra hatchback ve coupe yıl sonuna doğru duyurulacak.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~