2014 Opel Insignia OPC

Haftalar önce duyurulan mevcut makyajlı model ve Country Tourer ile yeni yüzünü gösteren Opel Insignia’nın en güçlü versiyonu Insignia OPS de makyajlandı.

Makyajli-Opel-Insignia-OPC-2014-03

Dünya prömiyeri gelecek ay Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (IAA) yapılacak olan makyajlı Opel Insignia OPC’nin kaputu altında herhangi bir değişiklik yok. Toplam 320 HP (325 PS) güç ve 435 Nm tork üretmeye devam eden turbo şarjlı 2.8-litre V6 motor standart altı-ileri manuel şanzıman (otomatik isteğe bağlı) ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle kombine edildiğinde sıfırdan 100 km/s sürate 6.0 saniyede (Sports Tourer’da 6.3 saniye) çıkıyor ve 250 km/s azami hıza ulaşabiliyor. Elektronik hız sınırlaması kullanılmayan spesifikasyonun maksimum sürati ise 270 km/s (Sports Tourer 265 km/s).

Öte yandan, 2014 model Insignia OPC’nin arka aks sistemini yaklaşık yüzde 60 oranında modifiye eden Opel mühendisleri mevcut gürültü ve titreşim seviyelerini daha aşağıya çekmişler. Otomobil üzerinde yapılan diğer değişiklikler arasında yeniden programlanmış ESP ve ayarlanabilir amortisörler ile gelen FlexRide şasi için revize edilen sönümleyici yazılımı yer alıyor. Alman şirket bu güncellemelerden sonra yüksek-performanslı Insignia’nın daha eğlenceli bir sürüş deneyimi yaşatacağını söylüyor.

Tamamen yenilenen ön ve arka cephede öne çıkan özellikler:

Ön Yüz;

• Yeni far tasarımı
• Yeni LED Gündüz far formu – gelişmiş LED teknolojisi
• Daha geniş ve alçaltılmış krom ön ızgara
• Yeni ön tampon tasarımı ve mercek formlu yuvarlak yeni sis farları

Arka Yüz;

• Yeni LED arka farlar
• Bagaj kapağında arka farları bölen ve boylu boyunca uzanan belirgin krom çıta
• Yeni arka tampon tasarımı

İç mekanda ise yeni direksiyon simidi, yeni gösterge paneli ve orta konsol, yenilenen klima kontrol düğmeleri, sportif vites topuzu, Recaro koltuklar ve sürücünün ihtiyaç duyduğu tüm hayati bilgileri sağlayan sekiz inç dokunmatik renkli ekran bulunuyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~