2014 MINI Cooper S ilk kez kamuflajsız olarak görüntülendi.

2014 MINI Cooper S açık alanda yapılan reklam çekimleri sırasında ilk kez kamuflajsız olarak görüntülendi.

Yenilenen haliyle daha sportif bir görünüme kavuşan 2014 MINI Cooper S, dairesel LED farları ve krom çerçeveli büyük ızgarası ile dikkat çekiyor. Kısa süre önce duyurulan MINI Vision konseptten esintiler taşıyan model bir S versiyon olmasının getirisiyle ızgarasında S rozeti, kaputa ilave edilen hava girişi, ortaya konumlu çift egzoz çıkışı veyeni  spoyleriyle söz konusu  konseptin tamamlayıcı unsurlarına sahip.

Görsel revizyonun yanı sıra 2014 MINI Cooper S’in kaputu altına 192 PS güç ve 280 Nm tork üreten (overboost ile 300 Nm) bir 2.0 litre hacimli benzinli turbo motor ilave edildi. Sıralı dört silindirli bu yeni motor John Cooper Works varyantında ise 220 HP güç çıkışı sunacağı iddia ediliyor. Öte yandan, otomobilin şanzıman sistemlerini de yenileyen MINI, tüm motor seçeneklerinde daha iyi yakıt verimliği ve sportif sürüş sunan altı-ileri ünitelere yer verecek.

2014 MINI Cooper S’in dünya prömiyeri Kasım ayında düzenlenecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~