2013 Mercedes-Benz Sprinter Caravan konsept

Mercedes-Benz, geçtiğimiz hafta sonu Almanya, Düsseldorf’ta başlayan aynı zamanda Avrupa’nın önde gelen rekreasyonel araç fuarından birisi olan Caravan Salon etkinliğinde Sprinter temelli bir konsept tanıttı.

2013-Mercedes-Sprinter-Caravan-konsept-1

Bir süre önce makyajlı versiyonu duyurulan yüksek tavanlı Sprinter’ın tüm yan paneli kesilerek tamamen işlevsel bir kamp aracına dönüştürülen Sprinter Caravan Concept, markanın seri üretim kamp araçlarının yanında sergilendi.

Aracın sağ paneli ziyaretçilerin yaşam alanını daha rahat görmeleri için ön yolcu kapısının ortasından, arka aksa kadar açılmış. İç tasarımındaki detaylara baktığımızda deri döşemeli ön koltuklar, yana bakan uzun koltuk (çift kişilik yatak olabiliyor) ve çapraz pozisyonda monte edilen entegre dolaba sahip banyo bölmesi dikkat çekiyor.

Araç içinde bir karavanda olması gereken tüm ekipmanlar yer alıyor. Dayanıklı parlak beyaz  HPL kaplamalı mobilyalar, Alcantara yan duvar ve tavan yüzeyleri, gri laminat parke, hakiki beyaz deri ve özel LED aydınlatmalarla donatılan konseptin gövdesinde ise yeni tenorite gri metalik boya seçeneği tercih edilmiş.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~